Przekład: Anna Grzegorczyk, Anna Szymczak
Wydawnictwo Barbelo
Warszawa 2016
Liczba stron: 128
Język wydaje się odrobinę trudniejszy, częściej padają pojęcia z obszaru teorii i praktyki analizy egzystencjalnej. Wskazane jest czytanie raczej wolne niż szybkie. To lektura do smakowania, nie do pochłaniania. Zdecydowanie sugerowałabym zacząć od Żyć z sensem, a potem przejść do Gdy rodzi się pytanie o sens. Razem tworzą wspaniały, pełen sensu, duet.
Jak już wspominałam to, co wyróżnia tę pozycję, to przedstawienie przez autora teorii analizy egzystencjalnej w odniesieniu do tematu sensu. To spojrzenie szersze niż w logoterapii, choć z niej czerpiące. Przeciekawe były dla mnie rozważania nad sensem egzystencjalnym, rozróżnienie sensu ontologicznego i egzystencjalnego, temat zwrotu egzystencjalnego. Te rozdziały wymagały też mojej największej uwagi i koncentracji. Cóż, poznawczo nie było najłatwiej. No, ale w końcu, o czym autor pisze wymownie, więcej radości mamy z mozolnej wspinaczki na szczyt góry niż z wjazdu kolejką. Warto było!
3 odpowiedzi
Zaciekawiła mnie końcówka Twojej recenzji tycząca się percepcji szczęścia i sposobów na jego osiągnięcie.
Czytając recenzje poprzedniej książki autora miałam wrażenie, że to coś dla mnie, po kolejnej tylko utwierdzam się w tym przekonaniu.
Pozdrawiam
Polecam bardzo!
Wygląda to na bardzo obiecującą książkę. Dopisze sobie ją do kolejki, muszę zobaczyć co w niej jest 😉