O mnie

Osobiście

Kim jestem? – hmmm… – też sobie zadaję to pytanie. Mam nadzieję, że z każdym dniem coraz bardziej sobą. Jestem wierną fanką dobrego, wypełnionego wartościami życia. Czas dzielę (czasem nierówno i niesprawiedliwie) między rodzinę, przyjaciół, pracę i wszystko to, co dla mnie ważne, w obszarze dbania o sferę ducha, psychiki i ciała. 

Katarzyna Dobryniewska

Moja droga rozwoju

Jestem psychologiem, psychoterapeutą  i specjalistą terapii uzależnień oraz trenerem.  Moją pracę od samego początku zawodowej drogi widzę w kategoriach wspierania osoby w rozwoju, odnajdywaniu radości i sensu życia, jakkolwiek to życie przedtem wyglądało.  Po ładnych paru latach poszukiwań i sporej liczbie różnych szkoleń odkryłam (z radością, ale i z pewnym zdumieniem), że bliskie mi wartości, rozumienie człowieka, natury życia i również podejście do pomocy drugiemu człowiekowi zostały już opisane, mają swoją nazwę i długą historię. To analiza egzystencjalna i logoterapia, której twórcą był Viktor Frankl, a dziś jest praktykowana w całościowej koncepcji terapeutycznej Alfrieda Längle. Nurt ten stał się drogą mojego osobistego rozwoju i stylem pracy zawodowej.

Obszary pracy

Mogę śmiało powiedzieć, że jestem, jako fanka dobrego życia, również fanką psychoterapii, rozumianej jako proces zmierzający do spełnionej egzystencji. Wiem, że to działa. Wiem z perspektywy obu foteli.

Jednocześnie bardzo lubię pracę z grupą. Dlatego od lat poza pracą indywidualną prowadzę warsztaty, grupy rozwoju dla kobiet i różnego rodzaju szkolenia psychologiczne.
Praca z kobietami otwartymi na rozwój jest dla mnie szczególnie inspirująca (mówiąc językiem egzystencjalnym: znajduję w niej sens), stąd mój projekt dedykowany kobietom „By dobrze żyć”.

Ważnym obszarem mojego działania jest pomoc osobom, które czują się czymś zniewolone, uzależnione. Wspieram w doświadczaniu wolności i odpowiedzialności, jako niezbędnych składowych dobrego, spełnionego życia. Prowadzę również szkolenia w tej dziedzinie. Szczegóły znaleźć można w moim projekcie „Dobrze żyć w wolności”.

Dowiedz się więcej o mnie

Zapisz się na newsletter i odbierz prezent - "7 wskazówek jak dobrze żyć"

* Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowych artykułach, produktach, usługach firmy Katarzyna Dobryniewska (NIP 766 166 56 39). Zgodę można w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.