Zespół
Pracownia Psychologiczna „Dobre Życie” to zespół gabinetów. Każdy z nas prowadzi niezależną, własną działalność. Wspólna przestrzeń, połączone siły dają większą szansę na wspieranie Dobrego Życia.
Jestem psychologiem (UAM – 2003r.), psychoterapeutą i specjalistą terapii uzależnień oraz trenerem biznesu. W zakresie psychoterapii ukończyłam szkolenie w nurcie analizy egzystencjalnej i logoterapii (szkolenie prowadzone przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Analizy Egzystencjalnej GLE-International). Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Stowarzyszenia Psychoterapii Egzystencjalnej GLE-Polska.
Prowadzę konsultacje psychologiczne, poradnictwo i psychoterapię, warsztaty i grupy rozwoju osobistego oraz szkolenia. Prowadzę też zajęcia w kolejnych edycjach Szkoły Psychoterapii w nurcie Analizy Egzystencjalnej i Logoterapii.
Moją pracę widzę w kategoriach wspierania osoby w rozwoju, odnajdywaniu radości i sensu życia, jakkolwiek to życie przedtem wyglądało.
Po tak zwanych godzinach prowadzę bloga. Lubię czytać książki (pasjami), spotykać się z przyjaciółmi, uczyć się co jakiś czas czegoś zupełnie nowego, piec ciasta, pływać oraz jeździć na rowerze. Kiedyś na pewno napiszę książkę;)
Prywatną praktykę prowadzę od lat. Stopniowo wraz z moim rozwojem mój gabinet ewoluował w Pracownię Psychologiczną „Dobre Życie”. To nie tylko droga zawodowa zaprowadziła mnie do tego jasnego poczucia, że jestem we właściwym miejscu. Myślę przede wszystkim o bardzo osobistej drodze do dobrego życia, „w zgodzie ze sobą i ze światem”, jak pięknie analiza egzystencjalna definiuje spełnione życie. I cóż, że nie wszystko jest doskonale, że nie wszystkie pragnienia są spełnione, że czasem jest trudno, czasem smutno. Naprawdę wiem, czym jest Dobre Życie.
A, że dobrem warto się dzielić, bo wtedy ono się mnoży, to Pracownia stała się Zespołem Gabinetów. Współpracuję z psychologami, psychoterapeutami, którym również bliska jest idea Dobrego Życia. Zapraszam specjalistów do prowadzenia warsztatów, szkoleń.
W pozostałych zakładkach na stronie znajdziesz więcej informacji o mnie, oferowanym wsparciu, bieżącej ofercie warsztatów. Możesz też zaczerpnąć psychologicznej wiedzy na blogu.
Jestem pedagogiem i dyplomowanym psychoterapeutą w procesie certyfikacji Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Moje wykształcenie to 4,5 letnie szkolenie psychoterapeutyczne,
studia magisterskie na kierunku filologia polska na Uniwersytecie Adama Mickiewicza, Studium Rodziny na wydziale teologicznym UAM oraz studia magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Mam też kwalifikacje pedagogiczne.
Od ponad 20 lat pracuję z ludźmi. Moim zasobem jest bogate doświadczenie życiowe. Podstawą mojej pracy zawsze była troska o dobrą relację. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w pracy pedagogicznej z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnościami oraz w pracy wsparciowej z parami (narzeczeni i małżeństwa). Od kilku lat pracuję terapeutycznie z osobami dorosłymi.
Prowadzę konsultacje psychoterapeutyczne oraz psychoterapię indywidualną osób dorosłych i młodych dorosłych (16+), a także psychoterapię par. Pracuję w nurcie psychodynamicznym i psychoanalitycznym. Znaczy to tyle, że interesuje mnie zarówno życie zewnętrzne, jak i wewnętrzne osoby korzystającej z psychoterapii. Zakładam, że nasze życie jest kształtowane zarówno przez decyzje, starania i podejmowane działania, jak i przez procesy nieświadome, które czasem sabotują świadome wysiłki. Jedynym narzędziem mojej pracy jest rozmowa. Celem psychoterapii jest zmiana w życiu pacjenta.
W terapii dbam o dobrą relację, poufność i szacunek. Psychoterapia to lecząca rozmowa, w której jest miejsce na wspólny namysł, poszukiwanie nowych znaczeń dla dawnych i obecnych wydarzeń z życia pacjenta po to, aby znaleźć nowe rozwiązania. Przeszłość (dzieciństwo, historia życia) jest obecna w procesie psychoterapii, lecz nie jest to obecność dominująca. Psychoterapia dotyczy spraw bieżących i zorientowana jest na zmianę, jakiej oczekuje pacjent.
Najczęściej pomagam w następujących problemach:
• stany lękowe – napady lęku, lęk uogólniony, ciągłe poczucie zagrożenia („zaraz coś się stanie”),
• stany depresyjne – obniżony nastrój, niechęć lub niemożność podejmowania aktywności, realizowania obowiązków, podejmowania decyzji,
• niestabilność emocjonalna, huśtawka nastrojów, wybuchy złości,
• przewlekłe zmęczenie, choroby somatyczne, szczególnie autoimmunologiczne,
• zaburzenia snu i odżywiania,
• kryzys w związku,
• wypalenie zawodowe, wypalenie rodzicielskie,
• kryzys połowy życia.
Mój wkład w proces terapeutyczny to WWW, czyli Wiedza, Wrażliwość i Wyobraźnia.
Wiedza pozwala nazwać i uporządkować to, co poznaję w spotkaniu z pacjentem.
Wrażliwość pozwala nawiązywać relację z osobą, która korzysta z terapii.
Wyobraźnia prowadzi na spotkanie z nowymi znaczeniami i nowymi rozwiązaniami dla starych problemów pacjenta.
Moje motto
„Próby zmiany zachowania bez nawiązania relacji są jak próby otwarcia drzwi bez klucza. Być może się uda, ale będą zniszczenia.”
Jestem absolwentką Psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Specjalizowałam się w kierunkach Psychoterapia Zaburzeń Psychicznych oraz Animacja Społeczności Lokalnych. Działałam aktywnie w Kole naukowym “Przywiązanie”. Zajmowałam się tam głównie wczesną relacją dziecka z rodzicem, szczególnie z ojcem.
Ukończyłam studia podyplomowe w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Poznaniu na kierunku Coaching z elementami Psychologii.
Jestem w trakcie czteroletniej szkoły Psychoterapii Egzystencjalnej w Stowarzyszeniu Analizy Egzystencjalnej GLE Polska oraz szkolenia NeuroAffective Relational Model (NARM) w Instytucie Terapii Psychosomatycznej. Szkolę się także w zakresie Teorii Poliwagalnej w Polyvagal Institute dr Stephena Porgesa.
Prowadzę sesje indywidualne z dorosłymi i nastolatkami.
Towarzyszę i wspieram w trudnościach psychicznych a także na drodze rozwoju osobistego, budowania relacji z bliskimi i zmianie życiowej.
Chodzi w tym wszystkim o spotkanie ze sobą i drugim człowiekiem. O poszukiwanie szczęścia i sensu, jakkolwiek rozumianych. Bo wierzę, że to jest możliwe. I nie ma nic piękniejszego.
Wartości, którymi się kieruję w swojej pracy to:
Relacja – to podstawa pracy,
Wrażliwość i empatia – słucham nie oceniając, daję przestrzeń do otwartości,
Bezpieczeństwo i zaufanie – poufność spotkań to mój priorytet gwarantowany kodeksem etycznym psychologa,
Wsparcie nad motywowanie – uważam, że mniejsze, ale trwalsze zmiany są skuteczniejsze,
Profesjonalizm – ciągle dbam o podnoszenie swoich kompetencji, a moja praca podlega superwizji.
Kocham taniec, wodę o każdej porze roku, wyjścia do lasu i rozmowy o tym, co najważniejsze. Dostrzegam niuanse i zawiłości. Uważam, że nie ma jednego “dobrego” przepisu na szczęście.
Chcesz dołączyć do naszego zespołu?
Jesteś psychologiem, psychoterapeutą, pedagogiem? Prowadzisz szkolenia, warsztaty? Jeśli chcesz do nas dołączyć – odezwij się.