Indywidualnie

„Tak brzmi egzystencjalne przesłanie: zmierz się ze swoim życiem, podążaj z nim, tak dalece, jak tylko możesz i tak daleko, jak poniosą cię twoje stopy. Przewrażliwiony i zablokowany nie tkwij w bezpiecznym porcie, w którym zbudowałeś mosty ze strachu i gdzie przyświecają ci latarnie przyzwyczajeń. W twoim życiu o coś chodzi. Chodzi o ciebie – o to, abyś w pełni był na tym twoim świecie”. (Alfried Längle – „Gdy rodzi się pytanie o sens”)

Rozwój dokonuje się w spotkaniu – spotkaniu z drugim człowiekiem i spotkaniu ze sobą. W analizie egzystencjalnej dialog wewnętrzny i zewnętrzny to podstawa do dobrego, spełnionego życia. Czasem ten dialog bywa utrudniony, zablokowany. Czasem po prostu potrzebujemy wsparcia i to dobrze, jeśli możemy po nie sięgnąć. Jeśli chcesz spotkać się, podjąć dialog o tym, co dla Ciebie ważne, zapraszam Cię do kontaktu ze mną.

Pracuję z osobami dorosłymi i młodzieżą od 16 roku życia.

Pomagam między innymi w następujących obszarach:

 • trudności emocjonalne, lęki , nerwice
 • depresje, poszukiwanie sensu życia,
 • przeżywanie żałoby, straty,
 • problemy w relacjach,
 • doświadczenia zranień w bliskich relacjach,
 • niskie poczucie własnej wartości,
 • trudności płynące z pochodzenia z rodziny z problemem uzależnień (DDA), współuzależnienia,
 • nałogi, uzależnienia (od substancji i od zachowań),
 • radzenie sobie ze stresem,
 • poszukiwanie równowagi rodzinno-zawodowej,
 • rozwijanie własnego potencjału, odnajdywanie drogi do spełnionego życia
 • poradnictwo wychowawcze dla rodziców

Oferuję następujące formy wsparcia indywidualnego
(w gabinecie lub online):

Konsultacja psychologiczna to wstępna rozmowa, która ma na celu omówienie zgłaszanego problemu (obejrzenie go w dialogicznej wymianie) oraz określenie możliwych form pomocy.

Poradnictwo psychologiczne oraz wsparcie psychologiczne często dotyczy jakiś bieżących trudnych sytuacji w relacjach ze światem i sobą. Poradnictwo jest wspólną pracą nad znalezieniem optymalnych rozwiązań. Wsparcie psychologiczne obejmuje towarzyszenie w sytuacji trudnej, związanej z cierpieniem osoby. Liczba spotkań zależy od sytuacji. Te formy pomocy mogą czasem być wstępem do rozpoczęcia procesu psychoterapii.

Psychoterapia to, zgodnie z podejściem analizy egzystencjalnej, w którym pracuję, pomoc w odnalezieniu takiego sposobu życia, który pozwala na dawanie wewnętrznej zgody naszym działaniom. Punktem wyjścia jest teraźniejszość – to co w niej uwiera, nie pozwala na pełnię życia. Czasem, aby zrozumieć ten aktualny ból, potrzebujemy sięgnąć do przeszłości, do biografii. Zawsze jednak ostatecznie chodzi o przyszłość, o to by możliwe było życie w zgodzie ze sobą i za światem, w przeciwieństwie do biernego poddawania się wydarzeniom czy ciągłego napięcia i walki.

Jeżeli chcesz umówić się na spotkanie zadzwoń lub napisz do mnie

Zapisz się na newsletter i odbierz prezent - "7 wskazówek jak dobrze żyć"

* Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowych artykułach, produktach, usługach firmy Katarzyna Dobryniewska (NIP 766 166 56 39). Zgodę można w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.