Leaders’ Magazine i książka psychologiczna

Od niedawna piszę o książkach wartych przeczytania i zastosowania nie tylko na blogu. Moje recenzje ukazują się w nowo powstałym czasopiśmie Leaders’ Magazine. Jest to dwumiesięcznik skierowany do branży HR i kadry menedżerskiej. Jest w nim sporo miejsca na promowane coachingu w najlepszym wydaniu, na wspieranie rozwoju kompetencji menedżerskich, efektywnego zarządzania.
 I jest też rubryka „Warto przeczytać”. Tam wybieram książki z obszaru psychologii biznesu, które służą wymienionym wyżej celom czasopisma. Najlepsze z najlepszych.
Szkoda byłoby, gdyby tu o nich nawet nie wspomnieć. W związku z tym dziś krótka notka o książkach recenzowanych przeze mnie w pierwszym numerze czasopisma. 
Subiektywna psychologia biznesu


Autor: Paweł Fortuna
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Sopot 2015
Liczba stron: 232


To mój zdecydowany numer jeden wśród książek z obszaru psychologii biznesu.
 Paweł Fortuna jest psychologiem, trenerem i wykładowcą. Dotychczas pisał dość akademicko. Ta książka jednak ma wymiar zdecydowanie bardziej osobisty i wyjątkowo wciągający. Jest refleksyjnie, ale i z poczuciem humoru. Nie ma gotowych recept, jest za to mnóstwo miejsca na przyjrzenie się nie tylko „biznesowi”, ale też sobie. To lektura dla każdego: od prezesa, przez menedżera, po korpoludka włącznie!
Cytat z książki: Naiwnością jest oczekiwanie od firm postaw altruistycznych i wspierających (…) Na szczęście zadowolenie pracownika leży w interesie pracodawców. (s. 17)
Budowanie relacji w firmie. Jak stworzyć zaangażowany i zadowolony zespół?


Autor: Terry R. Bacon
Przekład: Agata Błaż
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Sopot 2015
Liczba stron: 224


Kto miał choćby przez jeden dzień do czynienia z zarządzaniem, ten wie, że nie jest prostą rzeczą stworzenie zaangażowanego i na dodatek zadowolonego zespołu. Jeśli pracujecie z zespołem ludzi, koniecznie przeczytajcie, co ma do powiedzenia Terry Bacon. Książka napisana jest naprawdę przystępnie, jednocześnie porusza tematy ważne, w zarządzaniu ludźmi fundamentalne. Mogłoby się momentami wydawać, że to do czego nawołuje autor, jest aż nazbyt oczywiste. Cóż, gdyby tak było, inaczej wyglądałyby miejsca, gdzie się spełniamy zawodowo lub / i zarabiamy na chleb.
Cytat z książki: Każdemu z nas zdarza się wstać z łóżka lewą nogą, ale menedżer musi uważać z chimerycznością i nieprzewidywalnością wobec swoich podwładnych. (s. 69)
Znacie opisane przeze mnie książki? A może macie swoje ulubione lektury  ze świata biznesu?

Na koniec zapraszam Was serdecznie do zapoznania się z Leaders’ Magazine. Warto!

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

3 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

On Key

Related Posts

Co chce Ci powiedzieć depresja?

  Depresja… Czy można zrozumieć depresję? Już samo to słowo niesie jakiś ciężar. To wciąż bywa temat ukryty, nienazwany, czasem noszony przez lata… Wiele takich

Pełnia życia kobiety

Od ładnych już paru lat pracuję z kobietami. Nieustannie spotykam się z kobiecym poszukiwaniem głębi, wartości życia.  Dotykamy tego w psychoterapii, dyskutujemy na warsztatach, grupach

Zapisz się na newsletter i odbierz prezent - "7 wskazówek jak dobrze żyć"

* Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowych artykułach, produktach, usługach firmy Katarzyna Dobryniewska (NIP 766 166 56 39). Zgodę można w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.