Leaders’ Magazine i książka psychologiczna

Od niedawna piszę o książkach wartych przeczytania i zastosowania nie tylko na blogu. Moje recenzje ukazują się w nowo powstałym czasopiśmie Leaders’ Magazine. Jest to dwumiesięcznik skierowany do branży HR i kadry menedżerskiej. Jest w nim sporo miejsca na promowane coachingu w najlepszym wydaniu, na wspieranie rozwoju kompetencji menedżerskich, efektywnego zarządzania.
 I jest też rubryka „Warto przeczytać”. Tam wybieram książki z obszaru psychologii biznesu, które służą wymienionym wyżej celom czasopisma. Najlepsze z najlepszych.
Szkoda byłoby, gdyby tu o nich nawet nie wspomnieć. W związku z tym dziś krótka notka o książkach recenzowanych przeze mnie w pierwszym numerze czasopisma. 
Subiektywna psychologia biznesu


Autor: Paweł Fortuna
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Sopot 2015
Liczba stron: 232


To mój zdecydowany numer jeden wśród książek z obszaru psychologii biznesu.
 Paweł Fortuna jest psychologiem, trenerem i wykładowcą. Dotychczas pisał dość akademicko. Ta książka jednak ma wymiar zdecydowanie bardziej osobisty i wyjątkowo wciągający. Jest refleksyjnie, ale i z poczuciem humoru. Nie ma gotowych recept, jest za to mnóstwo miejsca na przyjrzenie się nie tylko „biznesowi”, ale też sobie. To lektura dla każdego: od prezesa, przez menedżera, po korpoludka włącznie!
Cytat z książki: Naiwnością jest oczekiwanie od firm postaw altruistycznych i wspierających (…) Na szczęście zadowolenie pracownika leży w interesie pracodawców. (s. 17)
Budowanie relacji w firmie. Jak stworzyć zaangażowany i zadowolony zespół?


Autor: Terry R. Bacon
Przekład: Agata Błaż
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Sopot 2015
Liczba stron: 224


Kto miał choćby przez jeden dzień do czynienia z zarządzaniem, ten wie, że nie jest prostą rzeczą stworzenie zaangażowanego i na dodatek zadowolonego zespołu. Jeśli pracujecie z zespołem ludzi, koniecznie przeczytajcie, co ma do powiedzenia Terry Bacon. Książka napisana jest naprawdę przystępnie, jednocześnie porusza tematy ważne, w zarządzaniu ludźmi fundamentalne. Mogłoby się momentami wydawać, że to do czego nawołuje autor, jest aż nazbyt oczywiste. Cóż, gdyby tak było, inaczej wyglądałyby miejsca, gdzie się spełniamy zawodowo lub / i zarabiamy na chleb.
Cytat z książki: Każdemu z nas zdarza się wstać z łóżka lewą nogą, ale menedżer musi uważać z chimerycznością i nieprzewidywalnością wobec swoich podwładnych. (s. 69)
Znacie opisane przeze mnie książki? A może macie swoje ulubione lektury  ze świata biznesu?

Na koniec zapraszam Was serdecznie do zapoznania się z Leaders’ Magazine. Warto!

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

3 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

On Key

Related Posts

Zapisz się na newsletter i odbierz prezent - "7 wskazówek jak dobrze żyć"

* Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowych artykułach, produktach, usługach firmy Katarzyna Dobryniewska (NIP 766 166 56 39). Zgodę można w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.